Orhun Ene: Fenerbahçe Serisinde Kendimize Güveniyoruz

Basketbol Süper Ligi playoff çeyrek final serisinde Fenerbahçe Beko‘ya rakip olan Tofaş‘ta koç Orhun Ene açıklamalarda bulundu.

Ene, Bursa’da görev yapan basın mensuplarıyla yemekte bir araya gelerek soruları yanıtladı.

Fenerbahçe serisinde kendilerine güvendiklerini belirten tecrübeli koç, ”Bizi çok kötü günde bile salonda yalnız bırakmayan Bursalı basketbol severlere o mücadeleyi, o kazanma arzusunu ve kazanmak için elimizden geleni sahada ortaya koymayı Fenerbahçe Beko serisinde de gerçekleştirmeye çalışacağız. İyi basketbol kadar kendi sahamızdaki atmosfer de çok önemli olacak. Eğer biz deplasmanda üstümüze düşen görevi yerine getirirsek, iç sahada da o destekle beraber sonuca gitmeye çalışacağız. Tabii ki oynadığımız takım çok değerli bir takım, çok iyi oyunculardan kurulu bir ekip ama basketbolda her sonuç alınabiliyor. Kendimize güveniyoruz.” dedi.

Orhun Ene, Frutti Extra Bursaspor’la birlikte son dönemde çok pozitif bir iletişim yakaladıklarını ifade ederek, şunları söyledi:

”Bursaspor’da şu an çalışan herkes çok büyük bir emek veriyor. Bu kadar spor kulübünün sıkıntı yaşadığı bir süreçte camia kulübü olmasına rağmen bu şekilde kulübü markalaştırabilmek çok değerli. Çok kaliteli antrenörleri var. Orada da başka bir hikaye yazılıyor. Belki Türkiye’de yabancı antrenörler çok tartışılıyor ama bir yabancı antrenör olsun diyorsanız olması gereken Dusan Alimpijevic gibi bir antrenörün olması. Hem Türk oyuncuların aldığı süre ve görevler, hem de takımın attığı adım çok değerli. Oynadığımız son maçtaki o atmosfer, maçtan sonra iki kulübün sonuç ne olursa olsun bir araya gelebilmesi fair-play adına önemliydi. Oyunun bu tarafını öne çıkarmak ve güzelleştirmek adına da çok büyük bir duruş sergilediler. Bu, bütün Bursa’ya çok güzel bir mesaj. Bu tip birliktelikleri kurmak kolay değildir. Önemli olan bu ortamını korumak ve zedelememek. Çok ütopik ya da uzak olduğunu düşünmüyorum ama keşke iki Bursa takımı olarak play-off’larda finale çıksak. Festival havasında kim kazanırsa, şampiyon olursa olsun kucaklaşacağı bir final atmosferi yaşasak.”

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir