Orhun Ene: Sezon Ortasında Takım Almak Kolay Değil

Basketbol Süper Ligi‘nin 25. haftasında deplasmanda Yukatel Merkezefendi‘yi uzatmada 95-88 mağlup eden Tofaş‘ta koç Orhun Ene açıklamalarda bulundu.

Ene, maçtan sonra şunları söyledi:

”Zaten 5 haftadır iyi basketbol oynuyorduk. Telekom maçını da çok iyi oynadık, o da hak ettiğimiz maçlardan biriydi ama sonunda onların derinliği bir fark yarattı. Ondan önceki Galatasaray maçını da öndeyken sonunda kaybettik.”

”Ben kendi adıma şöyle memnunum. Sezon ortası takım almak kolay bir şey değil. Bir şekilde kaybetme alışkanlığı kazandıktan sonra onu değiştirmek zor. Ama Tofaş kaliteli bir kulüp, böyle anlarda hamle yapabiliyor. Getirdiğimiz 2 yeni oyuncuyla beraber, onların da adapte olmasıyla, başka bir kimliğe büründük.”

”Bence bu skorun üzerinde çok daha iyi basketbol oyunuyoruz ama oyun içinde kopuşlarımız var. Onları yapmasak zaten uzatmaya gitmeyecek bir maçtı.”

”Bu, zor bir sezon. Herkes için zor bir sezon. Açıkçası birçok takım playoff yapmayı hak ediyor, birçok takım küme düşmeyi hak etmiyor. Ama bazıları başarılı, bazıları başarısız olacak. Sezonun bu döneminde basketbolunuzu ileriye taşımanız bence çok önemli bir şey. Bunu da kısa sürede yaptık. Biz, son yıllarda buralarda, ligin alt sıralarında oynamaya alışkın değiliz. Ama bizim de ders çıkarmamız lazım. Bu hataları yapınca burada oluyorsunuz ve buradan çıkmanın psikolojisi de kolay olmuyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir