Pınar Karşıyaka’dan Sezona Harika Başlangıç

Basketbol Süper Ligi‘nin ilk haftası İzmir derbisine sahne olurken Aliağa Petkim evinde konuk ettiği Pınar Karşıyaka‘ya 92-59’luk skorla kaybetti.

Ufuk Sarıca yönetimindeki Pınar Karşıyaka, Aliağa Petkim deplasmanında sezona harika bir başlangıç yaptı ve sonuca zorlanmadan gitti.

Maça güçlü bir başlangıç yapan Pınar Karşıyaka, henüz ilk dakikalarda skorda üstünlüğü tamamen eline aldı ve farkı da çift hanelere çıkardı. Petkim, bu bölümde rakibinin coşkulu basketboluna engel olamazken, soyunma odasına da 45-26 geride gitti.

Soyunma odası dönüşü farkı 20’nin üzerine çıkaran Pınar Karşıyaka, kontrolü elinde tutmaya devam ederken, rakibinin de olası dönüşüne engel oldu ve final periyoduna 67-47’yle girdi. Son çeyrekte, farkın da verdiği rahatlıkla Karşıyaka oyunu domine etmeye devam etti ve beklediğinden daha rahat bir galibiyet aldı.

Aliağa Petkim‘de Nusret Yıldırım 13 sayı-8 ribaunt, Peyton Aldridge 8 sayı-4 ribaunt, Justin Wright-Foreman 8 sayı-2 asist ve Demetrius Conger 12 sayı yaptı.

Pınar Karşıyaka‘da Tony Taylor 20 sayıyla maçın yıldızı olurken, James Blackmon 12 sayı-1 ribaunt, Amath M’Baye 15 sayı-2 ribaunt, Bonzie Colson 18 sayı-5 ribaunt ve Burak Can Yıldızlı 8 sayı-5 ribaunt yaptı.

1. Periyot: 11-25
2. Periyot: 15-20
3. Periyot: 21-22
4. Periyot: 12-25

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir