Sabah Raporu: Basketbolda Öne Çıkan Gelişmeler!

Fenerbahçe Beko‘nun başarılı genel menajeri Maurizio Gherardini‘nin kontratını iki yıl daha uzatması dünün en önemli gelişmesi olarak karşımıza çıktı.

Basketbolda dün yaşanan önemli gelişmeleri sizler için derledik:

– Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Galatasaray Doğa Sigorta, koç Ertuğrul Erdoğan’la yeni kontrat konusunda prensip olarak anlaşma sağladı.

– Ekonomik olarak küçülmeye giden takımlar arasında yer alan Partizan’da İtalyan koç Andrea Trinchieri, Euroleague ekiplerinden Bayern Münih’le anlaştı.

– Frutti Extra Bursaspor, yaptığı resmi açıklamayla 23 yaşındaki şutör guard Malik Newman’la anlaştığını duyurdu.

TÜBAD’dan BSL’de 4+1 Yabancı Önerisi

Türkiye Basketbol Antrenörleri Derneği’nin yabancı sayısıyla ilgili yeni önerisi sosyal medyayı da ikiye böldü.

Öneriye sıcak bakanların yanı sıra, karşı çıkanların sayısı da epey yüksek.

TÜBAD’ın açıklaması şöyle:

“TÜBAD Yönetim Kurulu olarak yaptığımız son toplantıda, Yönetim Kurulu Üyelerimiz yeni sezonda yabancı oyuncu sayısının Basketbol Süper Ligi’nde 4+1 olarak belirlenmesi yönünde fikir birliğine varmıştır.

Geçen yıl, BSL’de yabancı oyuncu sayısının 6’dan 5’e düşmesi desteklediğimiz bir karar olmuştu. Önümüzdeki sezon, BSL’de sahada oynayan 4 yabancı oyuncu ve bankta 1 yabancı oyuncu ve KBSL’de 3, TKBL ve TBL liglerinde ise 1 yabancı oyuncu bulundurma uygulaması, hem Türk oyuncuların önünü açacak hem de pandemi nedeni ile bütçe sıkıntısı çeken kulüplere ekonomik fayda sağlayacaktır.

Sonuç olarak, Türkiye Basketbol Federasyonu’nun böyle bir karar alması durumunda desteklerimizi belirtir ve tavsiye görevimizi yerine getiririz.

TÜBAD Yönetim Kurulu”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir