Şehmus Hazer: Gençlere Güvenilirse Neler Yapabileceklerini Gösterdik

Basketbol Süper Ligi playoff çeyrek finalinde Tofaş‘ı 82-79 mağlup ederek seriyi 2-0’la sonlandıran Beşiktaş Icrypex‘in genç yıldızı Şehmus Hazer önemli açıklamalarda bulundu.

Şehmus Hazer maçtan sonra yaptığı açıklamada, ”İlk maçtan başlamak istiyorum. İlk maçta 20 sayı geriye düştük, böyle bir şey olmasını beklemiyorduk. Orada birbirimize güvenerek, bize her zaman rakiplerin saygı duymasını sağladık. 20 sayı geriye düşsek de, bizi hiçbir zaman kimsenin küçümsememesini gösterdik herkese. Bu maçı da kazandık, kazanmayı da bekliyorduk. Bütün sezon playoff’lar için hazırlandık. Kötü başladık ama sonra hep beraber elimizi taşın altına koyduk. Bu seriye de çok inanarak gelmiştik. Tofaş’la 4 maç yaptık ve hepsini kazandık sayıyorum.” dedi.

1999 doğumlu oyuncu, ”Buradan şunu çıkarmak lazım. Türk gençlerine güvenirsek, neler yapabileceklerini ve basketbolu ne kadar ileri götürebileceklerini gösterdiğimizi düşünüyorum. Bizim için daha hiçbir şey bitmedi. Yarı finale çıktık, rakibimiz Anadolu Efes oldu. Orada da iyi bir seri çıkaracağımızı düşünüyorum. Bizim için çok özel bir sezon oluyor.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir