Tofaş Kovaladı Ama Pınar Karşıyaka Yakalanmadı

Basketbol Süper Ligi‘nin dördüncü haftasında Tofaş evinde konuk ettiği Pınar Karşıyaka karşısında 88-78’lik skorla kaybetti.

Bu sonuçla Tofaş ikinci mağlubiyetini, Pınar Karşıyaka ise üçüncü galibiyetini aldı.

Ev sahibi ekip, son çeyrekte farkı bir ara 4’e kadar çekmesine rağmen, Karşıyaka bu bölümü iyi atlattı ve olası bir dönüşü izin vermedi.

Maçın ilk devresinde oldukça dominant bir performans ortaya koyan Pınar Karşıyaka, Metecan Birsen ve Raymar Morgan ikilisiyle kontrolü elinde tuttu ve soyunma odasına da 54-37’lik avantajla gitti.

Tofaş, üçüncü çeyreğe daha iyi başlarken bu dakikalarda farkı eritmeye başladı ve maçın da içinde kaldı. Bu bölümden sonra oyun genel anlamda Tofaş’ın kovaladığı ve Karşıyaka’nın ise kaçtığı anlara sahne oldu. Karşıyaka’da Nusret Yıldırım, ikinci devrede çok kritik basketlerin altına imza atarak dikkatleri çekti.

Maçın son bölümünde rakibinin skora ortak olmasına izin vermeyen Karşıyaka, arada süreki bir mesafe bıraktı ve zorlu maçtan galibiyetle ayrıldı.

Tofaş‘ta Semaj Christon 19 sayı-5 asist, Sean Kilpatrick 18 sayı-5 asist, Jeremy Simmons 10 sayı-4 ribaunt, DJ White 7 sayı-6 ribaunt, Berk Uğurlu 10 sayı-4 ribaunt ve Batın Tuna 3 sayı-2 ribaunt yaptı.

Pınar Karşıyaka‘da Raymar Morgan 26 sayı-7 ribaunt, Metecan Birsen 12 sayı-7 ribaunt, Sek Henry 15 sayı-5 asist, Tony Taylor 17 sayı-9 asist ve Nusret Yıldırım 7 sayı-4 ribauntla oynadı.

  1. Periyot: 19-30
  2. Periyot: 18-24
  3. Periyot: 21-14
  4. Periyot: 20-20

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir