Zeljko’dan İzler; Dusan Alimpijevic Bursaspor’u İpten Aldı!

Basketbol Süper Ligi‘nde sezona kabus gibi bir başlangıç yapan Frutti Extra Bursaspor genç koç Dusan Alimpijevic‘in göreve gelmesinden sonra önemli bir çıkış gösterdi.

1986 doğumlu Sırp koç, takımın başına sonradan geçmesine rağmen zamanla sistemini adapte etmeyi başardı ve farklı bir kimlik oluşturdu.

Alimpijevic, ülkemizde bir dönem Fenerbahçe’yi de çalıştıran efsane koç Zeljko Obradovic’le İstanbul günlerinde bir araya gelmiş ve ondan da bir şeyler öğrendiğini bu sezon sahada göstermişti.

– Savunmayı toparladı

Zor bir dönemde Bursaspor’un başına geçen Alimpijevic, sert bir fikstürle karşı karşıya kalmış ve ilk haftalarda adeta ateşle imtihan olmuştu. Takımının savunma zafiyetini elindeki kısıtlı imkanlara rağmen çözmeyi başaran genç koç, önceliğini de bu noktadaki eksikliğe vermişti.

– Hücumda daha verimli hale geldi

Haftalar ilerledikçe savunma performansını yukarı çeken Bursa temsilcisi, hücumda da sezon başındaki kaotik görüntüsünden arındı ve bilinçli setlerle daha oturaklı bir basketbol oynamaya başladı.

– Forma adaleti var

Disiplini elden bırakmayan yapısıyla tanınan Alimpijevic, rotasyonu oluştururken de adaletli tavrıyla dikkatleri çekiyor. Genç koç, savunmada efor sarfeden oyuncularının enerjisini ödüllendirirken, statik anlayıştan sıyrılıyor.

– Düşme hattından uzaklaştı

Alimpijevic’in göreve geldiği ilk haftalarda küme düşme adayları arasında yer alan Bursaspor, sezonun son virajına girilirken topladığı 10 galibiyetle rahat bir konumda bulunuyor.

– Son 12 maçta 7 galibiyet

Son 12 maçta 7 ve üst üste 3 galibiyetle alt sıralarla arasındaki makası açmaya başaran Bursaspor, bu süreçte doğrudan rakibi olan takımlara karşı da büyük üstünlük kurdu.

– Kalan fikstür yine zorlu

Kalan 5 maçını sırasıyla Pınar Karşıyaka, Anadolu Efes, Fenerbahçe Beko, Galatasaray ve Ormanspor’la oynayacak olan Bursa ekibi, bu bölümde en az 2 galibiyet daha alarak sezonu bitirebileceği en iyi dereceyle bitirmek istiyor.

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir