Bitci Türkiye Kupası Dörtlü Final Basın Toplantısı Düzenlendi

Bursa’nın ev sahipliğinde 18-20 Şubat tarihleri arasında Tofaş Spor Salonu‘nda organize edilecek Bitci Türkiye Kupası Dörtlü Final basın toplantısı gerçekleştirildi.

Bitci Türkiye Kupası Dörtlü Final programı şu şekilde:

18 Şubat Cuma
18.00 Fenerbahçe Beko–Galatasaray Nef
21.00 Anadolu Efes–Darüşşafaka

20 Şubat Pazar
17.00 Final

Aleksandar Djordjevic (Fenerbahçe Beko Başantrenörü)
“Burada olmaktan çok mutluyuz. Tofaş’la oynadığımız karşılaşmanın ardından derbi maçında Galatasaray Nef’le karşılaşacağız. Çok yoğun bir dönemden geçiyoruz. Organizasyon tek maç üzerinden oynandığı için maçın zorlu olacağını biliyoruz.”

Ekrem Memnun (Galatasaray Nef Başantrenörü)
“Sezon öncesi hedeflerimizden biri burada olmaktı. Bu hedefimize ulaştık.Herkesin eşit şansı var. Elimizden gelen her şeyi yapacağız. Karşılaşmaya da iyi hazırlandık. Bu maçı kazanmak için oynayacağız. Sonrasında da finale bakacağız. Takım olarak çok iyi mücadele sergilemek istiyoruz. Herkese sakatlıksız ve başarılı bir turnuva diliyorum.”

Ergin Ataman (Anadolu Efes Başantrenörü)
“Darüşşafaka hem ligde hem Avrupa kupasında sert ve dinamik basketbol oynuyor. Ligde sert ve son saniyelerde kazandığımız bir maç oynamıştık. Buraya katılan her takım gibi biz de son lig şampiyonu olarak bu kupayı kazanmak istiyoruz. Yarı finaldeki rakibimiz Darüşşafaka’ya başarılar dilerim.”

Selçuk Ernak (Darüşşafaka Başantrenörü)
“Turnuvaya katılan takımlara başarılar dilerim. Ligin ilk kısmı zorlu oldu. Turnuva sezon içinde sıkışık takvime denk geldi. Daha önceki tecrübelerimiz bize güzel hikayeler bıraktı. Eşleşmemiz Anadolu Efes’le. Hem ligde hem de Avrupa’da şampiyon olan bir ekiple oynamak kolay olmayacak. Bir maça sıkışacak performansın değer bulacağından, biz de Darüşşafaka’nın kimliği olan vazgeçmemekle sert ve mücadeleci basketbol oynayacağız.”

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir