Early Edition; İbrahim Yılmaz Yeni Bir Hikayenin Habercisi!

BGL‘de bu sezon keyifle izlediğimiz oyuncuların başında Empera Halı Gaziantep‘in 2004 doğumlu guardı İbrahim Ethem Yılmaz geliyordu.

Ertesi günün haberlerini, bir gün öncesinden alan bir adamın hikayesini izlediğimiz, bizim jenerasyonun efsane dizilerinden Early Edition’a (Erken Baskı) selam çakalım dedik. Henüz 2004 doğumlu olan İbrahim Yılmaz’ın hikayesini önümüzdeki yıllarda zaten çok sık duyacağız, biz şimdiden haber verelim istedik.

– Enerji patlaması yaşıyor

İbrahim’in oyunda olduğu her dakika, onunla birlikte siz de sanki sahanın içinde bir şeyler yapıyormuş hissine kapılıyorsunuz, enerjisi sadece takımını değil, sizi de alıp götürüyor. Onun verdiği bu havayı çalışarak kazanmanız imkansız, doğuştan gelen bir özellik.

– Chris Paul’ü andırıyor

Yolun çok başında olduğunun altını çizelim. Ama sahadaki özellikleri biraz Chris Paul’ü anımsatıyor. Topu eline aldığında onun kadar hızlı, pas yeteneği ve sezgileri de ona benzer nitelikte. Önündeki 2-3 yılı iyi değerlendirirse, ki bunu yapabilecek hırsı da var, son yılların en farklı guardı olarak karşımıza çıkacak.

– Çabukluğu artısı olacak

Fiziksel olarak biraz zayıf kalsa da, kendisinden 2-3 yaş büyüklere karşı oynadığını ve yaş olarak bunu kapatacak zamanı olduğunu vurgulamakta fayda var. Ancak fiziksel gelişimini daha dikkatli planlaması lazım. Çünkü onu özel kılan şey çabukluğu olacak. Bu artısını eksiye çevirmemesi gerekiyor.

– Hata yapmaktan korkmamalı

Zaman zaman düşen şut yüzdesi aslında ritmini bulamamasından değil, bir an önce her şeyi yapmak istemesinden kaynaklanıyor. Ele avuca sığmayan enerjisi, onu aceleci şutlara zorlayabiliyor, aşması gereken en önemli noktası şimdilik bu. Ama bunu da maç oynadıkça öğrenecek. Hata yapmak her zaman ‘kötü’ değildir. Bazen yaptığınız hatalar sizi doğruyu bulmaya iter.

– Kusursuz bir hücum silahına dönüşebilir

Potaya her gidişinde adeta patlama yaşaması, gözünü karartması ve karşısında kim çıkarsa çıksın ‘ben o turnikeyi bırakırım’ özgüveni, bu yaşta kolay kolay kimsede olacak türden değil. Şutunu bir üst noktaya taşıdığında hücumda ‘kusursuz’ bir silah haline gelecek. Ve henüz bu çocuğun 2004 doğumlu olduğunu unutmayın, dikkatle izleyin ve izlerken de koltuklarınıza yaslanın. Zira sizi basketbolun büyülü dünyasına götürecek, heyecan verici bir genç geliyor.

– BGL istatistikleri

Fanus şeklinde düzenlenen BGL’de bu sezon 10 maça çıkan İbrahim Yılmaz, 13.3 sayı-4.0 asist-1.7 ribaunt ortalama yakaladı. Genç oyuncu, aynı zamanda 3 maçta 20 ve üzeri sayı üretti.

Kemal Erdem
[email protected]

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir