Furkan Korkmaz: Oyun Kurucu Sıkıntısı Olduğunu Düşünmüyorum

FIBA Olimpiyat Ön Eleme Turnuvası öncesi basının karşısına geçen A Milli Takım‘da Furkan Korkmaz açıklamalarda bulundu.

Scottie Wilbekin ve Shane Larkin’in olmamasının oyun kurucu pozisyonunda kendilerini etkilemeyeceğini belirten Furkan, takım arkadaşlarına güvenini gösterdi.

Furkan Korkmaz, şunları söyledi:

”Bu seviyede hiçbir rakip için kolay bir maç olur, diyemiyoruz. Basketbol ileri seviyede. Rakipten çok bizim ne yapacağımız önemli. Yarın da bunu da iyi bir başlangıç yaparsak göstermiş olacağız. Ben çok umutluyum. Çok güzel bir turnuva geçireceğiz bence. Evimizde oynayacak olmamız, bizim için büyük bir avantaj.”

”Kenan ve Şehmus’un çok iyi işler başaracağına eminim. Kamp dönemini de çok iyi geçirdiler. Ben de zaman zaman oyun kurucu oynayacağım. Geçmiş dönemlerde bunu zaten göstermiştim. Benim bir endişem yok. Takım halinde bu durumu tolere etmemiz gerekecek. Uzun yıllardır konuşulan bir oyun kurucu sıkıntısı var ama ben bunu bir sıkıntı olarak görmüyorum. Burada beraber bunun da üstesinden geleceğimizi düşünüyorum.”

– Biz burada emek veriyoruz

Bu yaz Fenerbahçe Beko’ya transfer olan Sertaç Şanlı ise konuyla ilgili olarak şöyle konuştu:

”Herkes birbiriyle iyi anlaşıyor. Devşirme oyuncu konuşmaktan ziyade burada olan oyuncularla ilgili konuşmayı tercih ederim. Biz burada emek veriyoruz. Konunun o tarafa kaymasından ziyade burada mücadele edenlerle ilgili konuşmak gerekiyor.”

– Maç programı

A Milliler, organizasyondaki ilk maçını 12 Ağustos Cumartesi günü saat 20.00’de İzlanda’yla oynayacak. Millerimiz, gruptaki ikinci maçında 13 Ağustos Pazar günü saat 20.45’te Bulgaristan’la karşılaşacak. C Grubu’ndaki son maçımız ise 15 Ağustos Salı günü saat 20.00’de Ukrayna’yla olacak.

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir