Hidayet Türkoğlu’ndan Wilbekin ve Larkin Açıklaması

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu önemli açıklamalar yaparken Scottie Wilbekin ve Shane Larkin‘le ilgili çarpıcı mesajlar verdi.

TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, gündeme dair açıklamalarda bulunurken, TRT Spor’a konuştu.

Türkoğlu, şunları söyledi:

”Bu tip süreçlerin bu noktalara gelmesi gerçekten üzücü. Buradan da çok detaya girmek istemiyorum. Yarınki organizasyonunun önemini farklı noktalara yönlendirmek istemiyorum ama turnuva bittikten sonra bununla ilgili ben TBF başkanı olarak açıklama yapacağımı herkese söylemek isterim. Biz aday kadroyu açıkladığımızda herkesin burada olmasını isteyen bir ekibiz. Hocamızın ve ekibimizin bu takımın bir parçası olarak görmek istediği insanları biz geniş kadroyla birlikte davet ediyoruz. Tabii bu süreçte gelenler oluyor, mazereti olanlar oluyor ama bizim bazı süreçleri kamuoyuna daha iyi anlatmamız gerekiyor. Özellikle gerek Scottie Wilbekin, gerekse Shane Larkin konusunda.

Biz, TBF olarak bu arkadaşların milli takımda oynayabilmesi için bazı avantajlar veriyoruz ve bunun neticesinde de bu arkadaşların gelip milli takımda oynaması gerekiyor, ta ki sakatlanana kadar. Bu noktalar yerine gelmediği zaman farklı noktalara çekiliyor. Şu süreçte, turnuva öncesinde benim iki oyuncu hakkında açıklama yapmam doğru değil. Fakat 20 Ağustos’tan sonra her şeyi tüm açıklığıyla kamuoyuyla paylaşacağımdan kimsenin şüphesi olmasın. Dediğim gibi yanlış bilgilendirmeler oluyor. Bizim TBF olarak bunun önüne geçmemiz gerekiyor çünkü bu arkadaşların, bu süreçte birinci zorunlulukları milli takım davet ettiğinde takıma gelmeleridir. Bu süreçleri kamuoyuna bizim daha iyi anlatmamız gerekiyor.

Şimdi konsantrasyonumuz gerçekten takımımızın Olimpiyat Elemesi Turnuvası’na iyi başlaması ve inşallah süreci de iyi bitirmek. Ancak dediğim gibi doğru olmayan, yanlış olan şeyler de var. Biz yönetim olarak üstümüze düşen sorumluluğu almayı her zaman biliriz. Turnuva bittikten sonra gerekli açıklamayı, neler yapacağımıza yönelik de atacağımız adımları da herkesle paylaşacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.”

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir