İsmet Akpınar; Bir Üst Seviyenin Oyuncusu!

Beşiktaş Sompo Sigorta‘nın bu yaz kadrosuna kattığı İsmet Akpınar koronavirüs nedeniyle ara verilen ligin geride kalan 23 haftalık bölümünde iz bırakan performansların altına imza attı.

Burak Bıyıktay’la çıkışa geçen Beşiktaş’ta hiç şüphesiz İsmet’in performansı da büyük etken oldu. 1995 doğumlu oyuncunun her geçen hafta bir seviye daha yukarı çıkan performansı onu transfer dönemi öncesi de öne çıkartıyor.

BSL’de bu sezon 20 maçta 23.6 dakika süre alan İsmet, 10.9 sayı-2.3 asist-1.8 ribaunt ortalama yakalarken, BCL’de ise 16 maçta 16.1 dakika süre alarak, 8.0 sayı-2.1 asist-1.6 ribaunt ortalama yakaladı.

Anadolu Efes’e 21 Sayısı Var

Sezon genelinde 10 maçta çift hanelere çıkan Akpınar, 104-98 kazanılan Anadolu Efes maçında 21 sayı-6 asist-3 ribauntluk performansıyla galibiyette kilit rol oynamıştı.

Sorumluluk Almaktan Çekinmiyor

Kritik anlarda sorumluluk almaktan çekinmeyen İsmet’in belki de en önemli özelliği dış şutlardaki rolü. Beklenmedik anlarda aldığı insiyatifle ‘öldürücü’ diye tabir edeceğimiz üçlükleri yollayan Akpınar, birçok kez kırılma anlarında takımına momentumu getiren isim oldu.

Hırsı ve İsteği Takdir Topluyor

Zaman zaman takımının oyun içindeki enerjisini de yukarı çeken İsmet Akpınar, gerektiğinde liderliği eline alırken, gerektiği zamanda da sorumluluğu bir başka arkadaşına bırakabiliyor. Bu özelliği de onu oldukça ‘değerli’ bir takım arkadaşı haline getiriyor.

Joker Guard Görevi Görüyor

Her iki pozisyonda da oynayabilmesi İsmet’i özel kılan özelliklerinden biri olarak göze çarpıyor. Sezon başından beri siyah-beyazlı ekipte hem 1 hem de 2 numarada görev alan Akpınar, skorer oyununun yanı sıra oyunu yönlendirmesiyle de ekstra rahatlık sağlıyor.

Euroleague Potansiyeli Var

Birçok basketbolsever, İsmet’in bu performansını devam ettirmesi halinde Euroleague’de boy gösterebileceğini düşünüyor. Oyun içindeki istikrarını biraz daha yukarı çekmesi halinde önümüzdeki süreçte İsmet’i bir Euroleague takımında izlemekte hiç sürpriz olmayacak.

Kemal Erdem
[email protected]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir