Ömer Onan: BSL Avrupa’nın En Gözde Ligi

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkan Vekili Ömer Onan mücadele açısından Basketbol Süper Ligi‘nde son yıllardaki en güzel sezonun yaşandığını söyledi.

BSL’deki mücadelenin sevindirici olduğunu aktaran TBF Başkan Vekili Onan, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Türkiye Ligi, Avrupa’nın en gözde ligi. Bunu da oynanan maçlarda ve ortaya çıkan istatistiklerde görüyorsunuz. Son topa, son saniyeye kalan en az 40 maç var ve bu açıdan seyir zevki çok yüksek. Bu açıdan Avrupa’nın en iyi liglerinden birisiyiz diyebilirim. Böyle devam etmesi bizim için ve basketbolseverler için çok önemli. İnsanlar artık ‘Futboldaki o zevki alamıyoruz, basketbolda kalbimiz dayanmıyor, bu nasıl heyecan’ diyerek geri dönüşler veriyor. Bu da bizi çok mutlu ediyor. Kimin kimi yeneceği belli olmuyor ve maçlar son topa kadar devam ediyor. Bu açıdan her şey çok iyi gidiyor. Nazar değmesin. Bu sene belki de son zamanlarda yaşadığımız en güzel sezonu yaşıyoruz.”

– Ligdeki gibi kıran kırana geçecektir

Ömer Onan, Bitci Erkekler Türkiye Kupası mücadelesinin de çok mücadeleli geçeceğine inandığını belirtti.

Frutti Extra Bursaspor-Fenerbahçe Beko, Galatasaray Nef-Türk Telekom, Pınar Karşıyaka-Darüşşafaka ve Bahçeşehir Koleji-Anadolu Efes çeyrek final eşleşmelerinin müthiş maçlara sahne olacağını söyleyen Onan, “Basketbolseverler bu karşılaşmaları canlı seyredebilecekler. Ligdeki gibi kıran kırana geçecektir bu mücadeleler. Çeyrek finallerin ardından Konya’da müthiş bir Dörtlü Final seyredeceğiz. Bence bizleri çok güzel bir Türkiye Kupası bekliyor.” ifadelerini kullandı.

Türkiye Kupası maçları TRT Spor’dan canlı olarak yayınlanacak.

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir