Dimitris Itoudis: Serinin Favorisi Hala Olympiakos

Turkish Airlines Euroleague playoff çeyrek final serisi üçüncü maçında evinde Olympiakos‘u konuk edecek temsilcimiz Fenerbahçe Beko‘da koç Dimitris Itoudis ve Nigel Hayes açıklamalarda bulundu.

3 Mayıs Çarşamba günü 20.45’te Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda oynanacak mücadele S Sport tarafından canlı yayınlanacak.

Itoudis, ”Üçüncü maç için evimize dönüyoruz ve bunun için mutluyuz. Ancak uzun bir seri olacağının farkındayız. Normal sezonu lider bitiren, harika bir takıma karşı oynuyoruz. Birçok şeyi iyi yapmamız ve mücadele etmemiz gerektiğinin bilincindeyiz. Rakibimizle rekabet edebileceğimizi kanıtladık ve tüm yapmak istediğimiz bunu tekrarlamak. En üst seviyede mücadele etmeli ve her pozisyon için savaşmalıyız. Serinin favorisi hala Olympiakos ama biz de onlarla mücadele edebileceğimizi gösterdik.” dedi.

Oyun planına sadık kalan takımın kazanan taraf olacağını belirten Nigel Hayes ise, ”Her zamanki gibi zorlu bir karşılaşma olacak. Olympiakos bu sene Euroleague’deki en iyi takımdı. Deplasmanda bir maç kazanmayı başardık ve şimdi önümüzde, serinin devamı için de takip edebileceğimiz bir formül var. Her şey bize bağlı olacak. İlk iki maçtan sonra da söylediğim üzere, disiplinli olmalıyız. 40 dakika boyunca bu disiplini korumalıyız. Hangi takım oyun planına maç boyunca sadık kalabilirse o kazanacak ve bu ekip biz olmak istiyoruz.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir